Ke krádeži došlo v úterý letošního 19. července krátce po poledni v Benešově na probíhající stavbě kanceláře v přízemní části budovy v ulici Karla Nového.

V rámci prováděného šetření se benešovským policistům podařilo zajistit kamerový záznam, na kterém je v inkriminované době zachycený pohyb dvou osob, důležitých svědků prošetřované události.

„Prvním je muž ve věku 25 let, světlé pleti, střední postavy, krátce střižených tmavých vlasů. Oblečený byl do červeného trika s krátkými rukávy, tmavých kraťasů délky nad kolena a tmavých sportovních bot. Popisovaný muž na záznamu přenáší z jedné části staveniště do druhé předmětné bourací kladivo," uvedl Zdeněk Chalupa ze středočeské policie.  

„Druhý muž, který se s prvním potkal, je přibližně ve věku kolem 30 let, vyšší střední postavy, delších tmavých vlasů svázaných do culíku. Oblečené měl černé tričko s krátkými rukávy, tmavé kraťasy a na nohou má tmavou sportovní obuv," doplnil policejní mluvčí.

Policisté předpokládají, že by muže z kamerového záznamu mohl někdo z občanů poznat

Proto se obrací na veřejnost se žádostí o pomoc, aby jim pomohla zjistit jejich totožnost, neboť výpovědi zmiňovaných svědků mohou policistům objasnit důležité okolnosti celého případu.

„Jakékoliv informace k případu jim mohou případní svědci sdělit osobně přímo na služebně obvodního oddělení v Benešově, nebo je mohou zavolat na telefon 974 871 700, případně prostřednictvím linky 158 tísňového volání Policie České republiky," požádal Zdeněk Chalupa.