Opilý mladík doprovázel letos 18. července kamarádku ze zábavy.  Vrhl se na ní, rdousil jí a když upadla do bezvědomí, znásilnil jí.

Oběť, o níž si pachatel myslel, že nepřežila, pak  nacpal do kufru bratrova auta. Odvezl ji k několik kilometrů vzdálené silážní jámě v zemědělském areálu a tam nahé bezvládné  tělo pohodil.

Dívka se v ranním chladnu po několika hodinách vzpamatovala a podařilo se jí dostat k nejbližšímu domu, jehož obyvatelé jí poskytli oblečení a přivolali policii.

Ta rozjela i s pomocí vrtulníku rozsáhlé pátrání, která úspěšně završila navečer, když podezřelého zadržela 
v poli nedaleko bydliště.  Jeden z kriminalistů byl tehdy přesvědčený, že mladík po vystřízlivění, když si uvědomí,  co provedl, spáchal někde v lese sebevraždu.

Vyšetřovatele také překvapilo, s jakou důkladností pachatel s pověstí slušného a pracovitého chlapce, jako protřelý recidivista   bezprostředně po činu zahlazoval stopy.

Krajský soud vzal v úvahu  fakt, že mladík dosud nebyl trestaný  a dívka, která ho původně považovala za blízkého kamaráda, vyvázla bez trvalých následků – byť se s otřesným zážitkem vyrovnává 
s velkými obtížemi.