„Do prostoru přepážek bankovní pobočky vstoupil čtvrt hodiny před sedmnáctou hodinou starší muž. Jakmile zjistil, že je zde sám, vytáhl z kapsy levou rukou pistoli a začal s ní mířit na bankovní úřednice," popsal Zdeněk Chalupa z policie pro Prahu venkov – jih začátek loupežného přepadení, k němuž došlo ve středu 29. ledna.

Pachatel při požadavek vydání peněz  ještě umocnil vytažením nože pravou rukou, kterým ženy ohrožoval. Jedna z pokladních mu v obavě o jejich zdraví a životy nakonec vydala větší finanční hotovost a lupič pak pobočku opustil hlavním vchodem.

„Jednání neznámého lupiče bylo zachycené záznamovým zařízením. Z výpovědi osob, jakož i po vyhodnocení kamerového záznamu, bylo zjištěné, že se jednalo o muže ve věku kolem 60 let," upřesnil policejní mluvčí.

Popis lupiče z Průhonic

Podsaditý pachatel se světlou pletí a 170 centimetrů vysokou postavou a hustým knírem, měl na očích nasazené  dioptrické brýle s masivními hranatými tmavými obroučkami. Hovořil plynně česky a podle pohybů a používaných gest se zřejmě jednalo o leváka.

Muž byl oblečený  do tmavé zimní bundy s klopou se zapínáním na zip a druky, z vnitřní strany podšité zelenou látkou. Kapuce bundy má z vnitřní strany fialovou podšívku. Šedé nebo khaki kalhoty – kapsáče měl lupič znečistěné, stejně tak jako černé polobotky Prestige.  Obličej si z části zakrýval černobílým kostkovaným šátkem.

Čtenáři, kteří muže poznali nebo v Průhonicích v době loupeže byli,  mohou informace sdělit na  služebně v Mnichovicích nebo na lince 158.