Čtyřlístek ve městě dlouhodobě distribuovat pervitin. Kriminalistům se jeho zadržením pomáhala středočeská zásahová jednotka.

„Zadržení podezřelých znamená pro kriminalisty další úspěšný zásah do drogové scény na jejich území. Odhalit je ale nebylo zase až tak jednoduché," konstatovala Eva Stulíková z benešovské policie.

Policistům v civilu trvalo jim několik měsíců, než se jim podařilo trestnou činnost kvarteta postupně rozkrýt.

Zjistili, že pervitin distribuují přímo ve Vlašimi, kde si časem vybudovali stálou skupinu pravidelných odběratelů. Drogu vozili z Prahy od vietnamských „vařičů".

Čtyřlístek ve věku 31, 32, 33 a 39 let ve Vlašimi prodával pervitin v různém množstvích za různé částky peněz.

Nejčastěji za 500 korun 0,2 gramu.

„Sami si ho ale nevyráběli, jezdili si pro něj nejčastěji do Prahy k vietnamským obchodníkům. Touto trestnou činností se podle zjištění kriminalistů zabývali dlouhodobě, někteří z nich nejméně od počátku roku 2013," upřesnila policejní mluvčí Eva Stulíková.

Krátce po zadržení všech čtyř podezřelých provedli kriminalisté také několik domovních prohlídek. Při těch nalezli a zajistili drogy jako pervitin a marihuanu a také řadu věcí pocházejících z trestné činnosti.

„K jejich velkému překvapení ale objevili i přibližně jeden kilogram průmyslové trhaviny s iniciátorem, kterou musel na místě zajistit policejní pyrotechnik a odvézt ji na bezpečné místo," uvedla policejní mluvčí.

Po prozkoumání výbušniny může jeden ze zadržených ještě očekávat rozšíření obvinění o trestný čin nedovolené ozbrojování.

Čtveřice byla obviněna z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který může strávit za mřížemi až pět let.

Muži byli na základě rozhodnutí Okresního soudu v Benešově umístění do vazby, žena je prozatím vyšetřovaná na svobodě.