„Během vyšetřování kriminalisté zjistili a zadokumentovali desítky případů, v nichž dealeři nejméně od počátku loňského roku nabízeli a prodávali drogy  zájemcům  v různých dávkách za cenu 500, 1000, anebo 1500 korun," informovala benešovská policejní mluvčí Eva Stulíková.

Horké zboží si muži obstarávali v Praze, kde je nakupovali od vietnamských dodavatelů. Žena byla spíše prostředníkem pro mladšího z trojlístku, když nakoupené drogy po předchozí domluvě se zákazníky dále prodávala, anebo přinášela na stanovené místo.

Počátkem června ale policie dealerům tyto  obchodní aktivity překazila.

„Všichni byli zadrženi a umístění v policejní cele. Na zadržení čtyřicetiletého muže se přitom podílela Zásahová jednotka Středočeského kraje. Kriminalisté totiž nemohli vyloučit, že bude ozbrojený nelegálně drženou střelnou zbraní. Navíc se jednalo o silného toxikomana s nepředvídatelným chováním se sklony k agresivitě," upřesnila Eva Stulíková.

Při domovních prohlídkách zajistili kriminalisté velké množství drogy pervitin i marihuana a také finanční prostředky pocházející z trestné činnosti. Na základě všech těchto skutečností zahájili trestní stíhání proti všem třem zadrženým osobám.

Trojici dealerů drog benešovští kriminalisté sdělili obvinění z trestného činu nedovolené výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Pětačtyřicetiletá žena a sedmadvacetiletý muž byli následně na pokyn dozorujícího státního zástupce propuštění ze zadržení, podnět k podání návrhu na vzetí do vazby čtyřicetiletého muže soud neakceptoval. Trestní stíhání všech těchto osob je proto vedené na svobodě. Za distribuci drog mohou strávit až pět let za mřížemi.