"Nejdražší byla přitom navigace v hodnotě 70 tisíc korun. Pachatele těchto skutků se teď snaží vypátrat policisté Obvodního oddělení Benešov," uvedla Eva Stulíková z benešovské policie, která má k dispozici kamerové záznamy z prostor domu, na nichž jsou podezřelé osoby zachycené.

Hlavními aktérkami jsou přitom tři ženy, u některých případů figuruje i muž. S největší pravděpodobností ale půjde o jednu organizovanou skupinu, která si počíná velmi suverénně a zkušeně.

„Jednotlivé případy do sebe neomylně zapadají, scénář je pokaždé stejný. Pachatelé vniknou do domu, podzemních garáží, či sklepních kójí a berou vše, co má pro ně nějakou hodnotu," upřesnila.

Podezřelých osob ale může být ještě více.

Na záběrech se jich totiž pohybuje několik a není jasné, o koho vlastně jde.

„Policisté by v tuto chvíli velmi potřebovali pomoc široké veřejnosti, která by je mohla na stopu pachatelů dovést. Navíc by přivítali i poznatky k dosud neznámému vozidlu Škoda Superb s registrační značkou pravděpodobně 1A3 75 74, které v jednom z případů figuruje. Jeho majitele se jim prozatím vypátrat nepodařilo. Registrační značky na něm totiž podle evidencí patří na úplně jiné vozidlo. Nelze tedy vyloučit, že s ním tato skupina páchá i další trestnou činnost," podotkla policistka Eva Stulíková.

Vzhledem k tomu, že si pachatelé vybírali po určitou dobu jeden a tentýž dům, nelze vyloučit, že mají k tomuto místu nějaké užší vazby.

Veřejnost může pomoct osoby identifikovat

Prostory si ale mohli také jednoduše vytipovat a poté je opakovaně navštívit za účelem zisku. Mohou tak být odkudkoliv, jak z blízkého okolí, tak i zdaleka.

„Pomoc veřejnosti je tedy pro tuto chvíli pro benešovské policisty velmi důležitá a mohla by posloužit jako významné vodítko k odhalení této organizované skupiny. Její členové se sice na chvíli odmlčeli, udeřit ale mohou znovu kdykoliv a kdekoliv," požádala policejní mluvčí.

Jakékoliv poznatky k těmto podezřelým osobám lze volat buď přímo benešovským policistům na telefon 974 871 700, anebo na známou bezplatnou linku tísňového volání 158.

Popis členů party zlodějů:

1. Žena s vyšší hubenou postavu, na záběrech působí jako gravidní. Má tmavé leginy, tmavou tříčtvrteční bundu či kabát, bílé sportovní boty a bílou čepici.
2. Pravděpodobně také žena, má střední postavu a oblečená je do modrých džínových kalhot s laclem a tmavé bundy, či vyteplené mikiny, která má přes záda širší vodorovný pruh s fialovo-bílým vzorem. Na hlavě má tmavou kšiltovku, pod kterou může skrývat delší tmavé vlasy.
3. Žena figuruje ve všech případech a pokaždé má na sobě téměř identické oblečení. Tmavé sportovní kalhoty s několika podélnými bílými pruhy a číslicí 13 vedle nich, tmavou sportovní vestu nebo bundu. Na hlavě má kšiltovku světlé nebo tmavší barvy. Přes rameno nosí vždy bílou kabelku s neznámým černým logem.
4. Muž střední sportovní postavy, oblečený do světlých džínových kalhot a pravděpodobně tmavé mikiny se světlými nápisy ve tvaru kruhu na zádech, přes kterou mívá světlou prošívanou péřovou vestu.