„Výsledkem práce benešovských kriminalistů bylo obvinění třech osob, které vyráběly a distribuovaly omamnou a psychotropní látku metamfetamin, známý spíše jako  pervitin," uvedl Jakub Vinčálek ze středočeského policejního ředitelství.

Komponenty k výrobě drogy obstarával jeden z obviněných v Polsku. Při domovních prohlídkách kriminalisté zabavili dvě kompletní mobilní varny, chemikálie a léčiva, z nichž se droga vyrábí.

„Obviněným hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody od jednoho roku do deseti let," doplnil policejní mluvčí s tím, že se nejedná o výjimečný případ.

Předchozí velký zátah policistů se odehrál s asistencí středočeské zásahové jednotky i služebního kynologa  v létě ve městě Sázava.

Přibližně dvacítka zasahujících zadržela podobnou partičku, dva muže a mladou ženu, u nichž kromě  pervitinu a marihuany našla kromě „vařičského" nádobíčka také dvě zbraně, větší počet nábojů a 1,35 milionů korun v hotovosti. Zbraně putovaly na balistiku a peníze na zvláštní účet, z něhož po soudním zakončení případu policie může pokrýt nároky případných poškozených osob.

K tomu také policisté zajišťují majetek a případně nemovitosti ve vlastnictví pachatelů.

Ve spolupráci s peněžními ústavy provádí šetření na bankovních účtech.