Před rokem si podvodnice pronajala v Benešově byt. Přestože předchozím domácím dlužila a na její majetek byly nařízení exekuce.

Zaplatila pouze jedno měsíční nájemně a za další tři měsíce bydlení dluží 36 tisíc korun.

Pak si sedmatřicetiletá žena od letošního února do června pronajala byt v Čerčanech.

„Bez vědomí a souhlasu majitele bytu si přisvojila a odstěhovala vybavení z bytu a sklepa. Jednalo se o nábytek, kuchyňské nádobí a drobné spotřebiče, dva vysavače, dvě žehličky, konzole se záclonami, okenní žaluzie, přikrývky s polštáři, elektrickou vrtačku, drobné ruční nářadí, skládací jízdní kolo,“ popsala policejní mluvčí Zuzana Stránská další hřích obžalované ženy.

Pachatelka ve stejné době začala s osmnáctiletým komplicem vyrážet na výpravy na Voticko. V jedné zemědělské usedlosti našli vydatné zdroje železa pro výkupnu druhotných surovin v Benešově.

Policisty navedl na stopu vykradačů stavení anonymní telefonát, jenž je upozornil na podezřelé vozidlo Renault s dvojčlennou posádkou. Hlídka na místě už pachatele nezastihla, ale zjistila vloupání do dvou garáží. Majitel usedlosti ani o jejich vykrádání nevěděl a v první chvíli nebyl schopný spočítat, co všechno mu z nich a sousedící dílny zmizelo.

„Jednalo se zejména o topenářské trubky, radiátory, lešenářské trubky včetně spojovacího materiálu, elektrické motory různých výkonů, různé nářadí, kovový stůl, litinové pláty z kamen, měděné kabely, elektromateriál, klempířský a stavební materiál, nerezové nádobí, nože, motocykl Jawa 250 rok výroby 1958 i různé součásti ke Škodě Octavia,“ vypočítala policejní mluvčí.

Nesourodá dvojice čekána soud za škodu502 148 korun na svobodě.