Ve středu 1. únotrakolem sedmé hodiny ranní si policisté při běžné hlídkové činnosti povšimli na ulici Strakonická, vozidla v celostátním pátrání.

Z tohoto důvodu se rozhodli vozidlo zastavit za pomoci světelného a výstražného znamení. V tom okamžiku řidič prudce změnil směr jízdy, přičemž
vlivem tohoto došlo ke střetu s policejném vozidlem, ale i přesto se snažil stále ujet. Jeden z policistů vyběhl z vozidla a za pomoci donucovacího
prostředku hrozby střelné zbraně opakovaně vyzval řidiče, aby zanechal svého jednání a zastavil. V

Vten okamžik se řidič velkou rychlostí rozjel proti policistovi a snažil se ho porazit. Tím jej přímo ohrozil na životě.

Z tohoto důvodu policista použil služební zbraň a několikrát vystřelil na spodní část vozidla, ale i tak řidič z místa ujel v protisměru po ulici Strakonická. Řidič tímto svým jednáním ohrozil desítky vozidel jedoucích po této komunikaci. Po několika stovkách metrů zastavil a utekl neznámo kam.

Policisté nyní intenzivně pátrají po tomto muži.

Generální inspekce nyní prošetřuje, zda úmrtí spolujezdkyně souvisí se střelbou a zákrokem policistů. Více se k celé věci policie nebude vyjadřovat.

Kriminalisté pátrají po muži Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 5 vydalo souhlas se zadržením Václava Hlinovského, který je podezřelý z trestného činu násilí proti úřední osobě.

Mimo jiné je v tuto chvíli podezřelý z dalších trestných činů, a to například krádeže. Hledaný muž se již v minulosti opakovaně dopouštěl
závažné majetkové a násilné trestné činnosti. Na konci roku 2010 taktéž ujížděl před policisty v kradeném vozidle.

Po zastavení se snažil zakročujícího policistu porazit. Ten z tohoto důvodu použil k jeho zadržení několik výstřelů ze služební zbraně. O tři měsíce později opět při zastavení nacouval na zakročujícího policistu a snažil se jej přejet.

Tímto bychom chtěli požádat veřejnost o pomoc při pátrání po hledaném muži. Vyzýváme občany, aby se hledaného muže nesnažili v žádném případě sami zadržet, jelikož je velmi nebezpečný a v minulosti byl již dvacetkrát stíhán pro majetkovou a násilnou trestnou činnost. Jakékoliv informace k pohybu tohoto muže přijmou policisté na lince 158.

HLINOVSKÝ VÁCLAV (Může se vydávat za HAVLÍČEK Marek)

Datum narození 27.4.1986, Pátrání vyhlášeno 1.2.2012, Bydliště - okres PRAHA I, Nebezpečný ANO

Státní příslušnost Česká republika (CZ)

Výška 160 až 190 cm, Zdánlivé stáří 20 až 30 let

Popis osoby,POSTAVA hubená
Další údaje k popisu osoby se v databázi nevyskytují.

Zdroj: Eva Kropáčová,Krajské ředitelství policie hl. m. Prahy