„V Černoleské ulici ve čtvrtek po 15. hodině projížděl kolem policejní hlídky. Vzhledem k tomu, že měl na vozidle poškozené čelní sklo, si myslel, že za ním hlídka pojede. Snažil se s vozidlem ujet,“ popsala případ policejní mluvčí Diana Škvorová.

Mladík ze silnice u strojíren Baest odbočil vlevo na místní komunikaci vedoucí do Černého lesa. Sjel však z cesty a narazil do trní. Po nárazu do kmenů vylezl z auta a snažil se utéct ke sportovnímu rybníku u odbočky na Skalici.

„V tu dobu přijížděla hlídka dopravního inspektorátu, která za ním vyjela. Viděla, jak od havarovaného vozidla utíká řidič, kterého později dopadla,“ upřesnila mluvčí.

Při havárii utrpěl řidič lehké zranění, s nímž byl převezený záchrankou do nemocnice, odkud byl po vyšetření propuštěný. Dechová zkouška byla negativní, ale drogový test prokázal požití psychotropních látek.

„Uvedl, že v si ráno dal dávku pervitinu,“ dodala Diana Škvorová. Mladík odmítl odběr tělních tekutin. Doklady potřebné k řízení a provozu vozidla nepředložil, protože má zákaz řízení. Za maření výkonu úředního rozhodnutí mu hrozí až 3 roky vězení.