„Jednadvacetiletý mladík má na svědomí minimálně sedm přečinů krádeží a poškozování cizí věci. Policisté jeho trestnou činnost nadále prošetřují,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Stránská.

Zlodějíček nejdříve začal krádežemi benzinu z nádrží. V Popovicích nařízl přívodní hadici a s pomocí další vypustil ze Škody Felicie Combi do nádoby třiceti litrů benzinu.

Jinou prokázanou krádež paliva provedl v benešovské ulici Pražského Povstání. Po proříznutí manžety nádrže odčerpal ze Škody Felicie zhruba 20 litrů Naturalu. Kromě dalších podobných případů zlodějíček začal krást celá auta.

V Popovicích se vloupal do VW Golf, s nímž po rozlomení spínací skříňky odjel. Auto využíval, dokud mu motor nevypověděl u obce Tisem službu. Pak auto odstavil na pole.

V benešovské Ladově ulici se mladík střešním oknem dostal do dalšího VW Golf, s nímž odjel do Horního Podhájí. Vyměnil rozbité okno za jiné a jezdil. Když zastavil u benešovského kina, už se mu nastartovat nepodařilo. Auto tam objevil právoplatný majitel.

O několik hodin později zloděj ukradl další VW Golf v ulici Na Bezděkově. Vyměnil u něj značky za jiné, také kradené, a jel si zadarmo natankovat.
"U benzinové čerpací stanice u silnice I/3 v Bystřici do odcizeného vozidla natankoval Natural za 800 korun a ujel bez zaplacení,“ popsala policejní mluvčí další vroubek nalezeného pachatele.

S uvedeným autem si mladík jezdil, dokud mu nedošel benzin. Tak se stavil v Popovicích ukrást další. Nakonec auto odstavil.
Pachatel je vyšetřovaný na svobodě. Za prokázané skutky mu hrozí až 5 let vězení.