Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hospody a bary se ocitly pod lupou policistů, úředníků, celníků a hasičů

Benešovsko – V poledních a nočních hodinách se v barech, hernách i restauracích v Benešově, Týnci nad Sázavou, Vlašimi, Čechticích, Čerčanech, Sázavě i Voticích odehrály rozsáhlé kontrolní akce.

24.11.2015
SDÍLEJ:

Ze studentek benešovské střední školy, které 21. února 2006 ve 13.45 seděly v baru na Tržnici, jsou zřejmě už příkladné maminy.Foto: Deník/ Ladislav Jerie

Na nich se kromě policistů a strážníků podíleli pracovníci sociálně právní ochrany dětí, živnostenského a celního úřadu, úřadu práce a také příslušníci Hasičského záchranného sboru. Vyhledávali, zda není podávaný alkohol mladistvým a nezletilým osobám, i zda jsou dodržované požární, celní a živnostenské předpisy.

„V průběhu tří dnů zkontrolovali policisté téměř stovku zábavních podniků a více než 140 osob. Deset mladistvých přistihli pod vlivem alkoholu," uvedla Eva Stulíková z benešovské policie.

Alkohol nadýchali čtyři chlapci a šest dívek. Nejvyšší hodnotu alkoholu v dechu přitom zjistili u teprve sedmnáctileté dívky, které naměřili více než 1,7 promile. V průběhu kontrol odhalili celkem 23 přestupků, převážně na úseku veřejného pořádku.

Za jedenáct přestupků proti veřejnému pořádku policisté uložili blokové pokuty na místě, zbylých osm oznámili příslušnému správnímu orgánu k projednání. Tyto přestupky se týkaly především rodičů, jejichž děti byly přistižené pod vlivem alkoholu.

„V rámci těchto akcí měli ale policisté daleko širší záběr. Kontrolovali například dodržování vyhlášek měst a obcí, zda nedochází k podávání či konzumaci alkoholu na zakázaných místech. Dále se spolu s pracovníky živnostenského úřadu zajímali o to, za jakých podmínek jsou provozovány hrací automaty v hernách, zda na nich nehrají osoby mladší 18 let, a také, zda se v těchto prostorách nepohybují například osoby v celostátním pátrání," popsala policejní mluvčí Eva Stulíková průběh třídenních kontrol.

Našli nezaměstnané, jak hází podporu do automatu

Speciálně na nezaměstnané se v hernách zaměřovali pracovníci úřadu práce, kteří zjišťovali, zda jejich klienti neutrácejí vyplacené dávky provozováním hazardu. Takových případů skutečně několik odhalili a všechny budou řešit individuálně vlastním opatřením.

Své úkoly při akci plnili i hasiči, kteří kontrolovali, zda jsou provozovny řádně zabezpečené proti případnému požáru. A pracovníci celního úřadu se zase zajímali o to, zda je prodávaný alkohol řádně označený platnými kolky.

„Akce to byly zcela jistě přínosné, i když konkrétně na Benešovsku vyzněly naštěstí z větší části preventivně. Nicméně jejich výsledky jasně ukázaly, že problém podávání alkoholu mladistvým a nezletilým osobám skutečně existuje a nelze jej podceňovat," zhodnotila policistka Eva Stulíková.

Podobné kontroly budou přibývat a s policisty i jejich spolupracovníky se budou návštěvníci různých zábavních provozoven nárazově setkávat i v průběhu příštího roku.

Autor: Ladislav Jerie

24.11.2015
SDÍLEJ:
Žďárský tenorista Jakub Pustina.

Pro Jakuba Pustinu je Vlašim srdeční záležitost

ZŠ Krhanice a třídní učitelka Jana Vilémová
12

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze ZŠ Netvořice a ZŠ Krhanice

Týnec a stavební firma se viní ze šlendriánu

Týnec nad Sázavou – Vzájemné obviňování města Týnce a firmy Dakastav ze Starého Města na Uherskohradišťsku ze šlendriánu, stálo na začátku sporu investora přístavby školy a jejího zhotovitele.

Dopravu kolem Benešova blokuje nehoda

Benešov - Srážka dvou osobních aut poblíž benzinového čerpadla na silnici E55 u benešovské křižovatky na Červených Vršcích, komplikuje dnes, ve středu 18. října ranní dopravní špičku. Auta stojí podél Benešova ve směru od Tábora na Prahu.

V Táborských kasárnách začalo tento týden bourání

Benešov – Bourání pěti montovaných objektův areálu Táborských kasáren, které celých 10 let, co místo opustili vojáci, okupovali bezdomovci, začalo v pondělí. Kromě demolice má neoprávněnému pobytu bezdomovců v areálu zabránit i městem najatá ostraha.

Na ortopedickém oddělení operují s novými přístroji

Benešov /OBRAZEM/ – Dva nové sety akumulátorových operačních vrtaček a pil mají na ortopedickém oddělení v benešovské nemocnici. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení