Kanec se zasekl pod autobusem
Mrač - I na silnicích na Benešovsku dochází ke srážkám aut se zvěří. Obvykle to bývají nehody osobních vozidel, kterých jezdí nejvíce. Výjimkou potvrzující toto pravidlo byl střet kance s autobusem. Stalo se to na silnici I/3 u Mrače. Nikomu z cestujících se nic nestalo, ale divočák se zaklínil pod vozidlo a vyprosit ho dokázali až hasiči z HZS Benešov.

Hasiči otevírali dveře bytů
Votice - Požáry, dopravní nehody, ekologické katastrofy, vyprošťování osob či zvířat a také otevírání uzavřených prostor. Například i to mají na starosti profesionální hasiči. Dělají to na vyžádání zdravotních záchranářů a také policistů, kteří jim při tom asistují. Během tří posledních dnů takhle požárníci z HZS Benešov otevírali hned dva byty. Oba případy se odehrály ve Voticích. V domě ve Smetanově ulici pomáhali ženě, která se zabouchla v koupelně a v bytě jí zůstalo malé dítě. Ven se dostala až díky sousedce, která zavolala hasiče. Ti pomáhali jen o tři hodiny později starší ženě v Pražské ulici. Paní se udělalo špatně, naštěstí ale s hasiči komunikovala.

Převážená sláma začala na voze dýmit
Postupice - Trochu neobvyklý případ si na své konto připsali hasiči HZS Benešov u Postupic. Muž tam na vleku za traktorem převážel 14 balíků slámy, z jednoho se však začalo kouřit.

Psí nalezenec skončil v útulku
Benešov - Ztratit svého čtyřnohého mazlíka, je pro většinu chovatelů noční můrou. Možná právě ji prožíval majitel feny francouzského buldočka, která se přes strážníky dostala až do útulku pro psy.