Pacient uprchl z nemocnice
Benešov - Oznámení o uprchlém pacientovi z Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově přijali strážníci na tísňové lince 156 během poloviny srpna. Podle popisu byl muž hlídkou vypátrán v areálu jednoho benešovského nákupního centra a poté bezpečně dopraven do nemocnice zpět. Dlužno dodat, že se jednalo o podnapilého a zraněného člověka.

Hledají majitele mobilů i klíčů
Vlašim - Dva mobilní telefony, krokoměr a svazek klíčů. Tyto věci se nyní nacházejí ve ztrátách a nálezech u strážníků ve Vlašimi. V případě, kdy majitelé tyto věci postrádají, mohou se obrátit na vlašimskou služebnu.

Řešili méně oznámení než loni
Benešov - Za srpen přijali benešovští strážníci celkem 210 oznámení. V porovnání s loňskem se jedná o pokles. Také řešili 131 přestupků, z toho 109 v dopravě a 22 ve veřejném pořádku či proti majetku.

Muž pomáhal chlapci, mezitím mu ukradli peněženku  
Vlašim - Za dobrotu na žebrotu. To si musí říkat muž, který před obchodním domem Albert ve Vlašimi pomáhal plačícímu, malému chlapci, přičemž mu neznámý pachatel ukradl peněženku s hotovostí i doklady. 

Případ se stal ve čtvrtek 31.srpna mezi 14.20 až 14.40. K odcizení peněženky ve Vlašimi došlo v okolí schodiště ke vstupu do obchodního domu. Okradený muž pomáhal malému plačícímu chlapci, kterému tekla z nosu krev, v tu chvíli ale nedával pozor a neznámý pachatel mu tak ukradl peněženku s hotovostí, platebními kartami a doklady. Jednalo se o hnědou peněženku s nápisem WILD. 

Policisté tak přijmou jakékoliv svědectví k této události, stejně jako informace o možném pachateli.

Dva muži skončili na psychiatrii, jeden seděl na kolejích  
Benešov - Do psychiatrické léčebny museli zdravotníci transportovat dva muže během jediného víkendu. Jeden z nich se totiž chtěl nechat přejet vlakem, seděl proto na kolejích.

O víkendu, kdy se v Benešově konal festival Exploration, netrápili městské strážníky návštěvníci hudební akce. Městská policie musela oproti tomu řešit dva ojedinělé případy, které skončily transportem do psychiatrické léčebny. 

Nejdříve host jednoho benešovského hotelu napadal v sobotu 19. 8. recepční. Hlídka zjistila, že se jedná o duševně chorého muže. Následně byl proto odvezen do psychiatrické léčebny v Havlíčkově Brodě. 

V neděli 20. 8., následující den, naopak strážníci zajistili muže, který v podnapilém stavu seděl na benešovském nádraží a čekal, až jej přejede vlak. Muže se podařilo strážníkům z kolejiště vyvést do bezpečí. Poté ho také transportovali do léčebny.