Ženu zamkli, pomohli jí hasiči
Benešov – Hodně nejapný vtip si vymyslel v úterý 3. října dopoledne někdo pro ženu v administrativní budově továrny v Černoleské ulici. V místnosti v prvním patře ji někdo zamkl. Ven se sama nedokázala dostat, protože měla jen přístup k malému oknu. Na svobodu jí pomohli hasiči HZS Benešov.

Tráva hořela v příkopu u silnice
Louňovice pod Blaníkem – Ještě než začalo v pondělí 2. října večer na Benešovsku vytrvale pršet, zasahovali požárníci z Hasičského záchranného sboru Vlašim u požáru trávy v příkopu silnice z Louňovic do Libouně. Když přijeli na místo, byl už požár částečně uhašený hlínou.

Ztracení pejsci čekají v útulku
Benešovsko – Několik pejsků se ztratilo za uplynulé týdny svým majitelům, proto nyní pobývají v maršovickém útulku. Jedním z nich je pes podobný hnědému labradorskému retrívru. Spolu s fenkou, obdobné rasy a černé srsti, byl nalezen občany v okolí Veliše na konci září.Nehoda tří aut skončila zraněním
Soběhrdy – Nejvážnější událostí na okresních silnicích v úterý 3. října byl v podvečer střet tří vozidel na komunikaci u Soběhrd. Zasahovat museli i záchranáři kvůli zranění, během včerejška u nehody poprvé. Hasiči na místě zase řešili únik nebezpečných kapalin.

Opilý muž běhal nalehko ulicemi
Benešov – Muže, který se v lokalitě kolem Vlašimské ulice náležitě upravil alkoholem, zadrželi strážníci. Muž se vysvlékal a budil pohoršení. Jedná se jen o přestupek.

Srážky se zvěří jsou častější
Benešovsko – Zvýšený počet nehod dopravních prostředků s volně žijící zvěří eviduje policie také na Benešovsku. Nejčastěji letos vbíhá pod kola srnčí zvěř, a to téměř v polovině případů, následně divoká prasata, poté jeleni, daňci a občas zajíci či lišky. Také v úterý 3. října museli záchranné složky přispěchat ke střetu osobního vozidla se zvěří. Nehoda se stala kolem osmé hodiny ranní u Soběhrd.

Podmáčený terén neudržel strom
Votice – Přesto, že trochu vláhy z nebes většina lidí po dlouhém období sucha vítá, přináší deště také starosti. Třeba hasičům. Ti totiž častěji jezdí k odstraňování stromů padlých na silnice. Tak to bylo také v úterý 3. října před polednem u Votic, kde padlý kmen zatarasil cestu do osady Amerika.