„Policisté z Obvodního oddělení Benešov provádí v současné době šetření ve věci odcizených šesti kusů stavidel rybníka (česel), ke kterému mělo dojít v době od 28. června zhruba od půl třetí odpoledne do 29. června do 7:40 hodin,“ potvrdila mluvčí Policie ČR Barbora Schneeweissová. Ukradené zařízení se podařilo nalézt hned 29. června a policisté je zajistili ve sběrných surovinách v Bystřici. Odtud si je pak vyzvedl majitel.

| Video: Youtube

Kamera v bystřických sběrných surovinách sice dvojici mužů zachytila, ovšem technicky je  záznam velmi nekvalitní a není z něj patrná ani registrační značka vozidla.

„Potřebovali bychom proto muže vyslechnout a zjistit, kde k těmto věcem přišli. Muži do Bystřice přijeli černým vozidlem značky Volkswagen pravděpodobně Turan nebo Tuareg, za kterým měli zapřažený vozík. Jeden z mužů se pak prokázal občanským průkazem, který je vedený jako ztracený, a tudíž není platný,“ připomněla mluvčí s tím, že v případě, že někdo osoby pozná, měl by se spojit s policisty přes linku tísňového volání 158 nebo přímo na policisty Obvodního oddělení Benešov na telefonním čísle 974 871 700.