Muž se domluvil s obsluhou na tom, že si může kolo projet. Pak už se ale nevrátil a krádeží způsobil škodu bezmála 23 tisíc korun.

Do prodejny muž vstoupil kolem půl třetí odpoledne. Zájem měl o loňský model červeného horského jízdního kola CTM Rascal. Když se muž vydal na zkušební projížďku, nechal v prodejně jako záruku černou příruční tašku, ve které měly být doklady. Na ulici vyšel s kolem sám, aniž by ho někdo doprovázel. Prodavačka mezi tím obsluhovala další zákazníky.

Když se však muž z testovací jízdy ani po zhruba čtvrt hodině nevrátil, bylo jasné, že něco není v pořádku. „V příruční tašce prodavačka žádné doklady nenalezla a zjistila, že muž i s kolem jednoduše zmizel. Událost proto oznámila policistům,“ sdělila Eva Stulíková.

Horské jízdní kolo CTM Rascal v prodejně v ulici Červené Vršky.

Policisté případ zadokumentovali a začali po pachateli pátrat. K dispozici mají fotografii kola a popis neznámého muže. Tomu bylo mezi 45 a 50 lety, měl plnoštíhlou, přibližně 175 centimetrů vysokou postavu. Byl hladce oholený a hnědé vlasy s kouty.

„Muž hovořil česky bez přízvuku. Jednáním se dopustil přečinu krádeže a pokud by byl dopaden a odsouzen, mohl by strávit za mřížemi až dva roky,“ upozornila policistka a připomněla, že policisté nevylučují, že muž takto nekradl poprvé a může se o to pokusit znovu.

„Zejména prodejce jízdních kol proto vyzýváme k maximální obezřetnosti při případném zkoušení zboží a žádáme je, aby nám jakékoliv podezřelé jednání ze strany potenciálních zákazníků neprodleně oznámili. Zároveň bychom přivítali i jakékoliv konkrétní poznatky k uvedenému případu,“ dodala Eva Stulíková.