„Policisté by v této souvislosti potřebovali hovořit s dosud neznámým mužem, kterého v době krádeže zachytily bezpečnostní kamery umístěné v prostorách úřadu, a který by k případu mohl podat důležité svědectví,“ uvedla Eva Stulíková, mluvčí Policie ČR Benešov.

Ono úterý 13. listopadu kolem poledne v budově benešovského městského úřadu dosud neznámý pachatel v nestřežené chvíli vnikl do neuzamčené kanceláře a z volně odložené kabelky odcizil peněženku s doklady, platebními kartami, stravenkami a hotovostí. Majitelce způsobil škodu ve výši bezmála tři tisíce korun.

„Pachatel se dopustil přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za který zákon ukládá trest odnětí svobody až na dva roky, zákaz činnosti nebo propadnutí věci,“ upozornila Eva Stulíková.

Pátrání vypuklo bezprostředně po oznámení věci polici. „Poskytli jsme policii kamerový záznam, na kterém je zachycen neznámý muž,“ připomněl Radek Stulík, velitel Městské policie Benešov.

Muž, který na záznamu vstupuje přes prostor podatelny do úřadu by policistům mohl podat důležité svědectví. To by policie ráda získala také od případných dalších svědků.