Tak vnímají vlašimští hokejisté vykradení kabiny při předvánočním tréninku. Hráčům prvního hokejového týmu způsobil zloděj škodu 464 tisíc korun. Policisté mnoho stop nezaznamenali, proto po pachateli pátrají zatím marně.

„Zloděj přesně věděl, kdy má do kabin jít. Hráči vlašimského áčka měli tou dobou trénink a byli na ledě. Do kabiny se nevloupal žádným násilím, ale normálně vešel dveřmi, když si odemkl zámek,“ popsal ředitel Tělovýchovné jednoty Spartak Vlašim Jiří Hroch.

Klíče od kabiny mají k dispozici hráči, kteří kabinu právě využívají k převlečení do sportovního. Možnost, že že by si duplikát klíče nechal vyrobit některý z hráčů, který se v kabině někdy převlékal, však Hroch odmítá.

„Do takových spekulací bych se v žádném případě nepouštěl,“ uvedl.

K zabezpečení nových kabin by pomohl například kamerový systém. Jeho instalace je však podle ředitele tělovýchovné jednoty nákladná. „Opravdu účinná opatření lze najít těžko. Podobné události se stávají nejen ve Vlašimi,“ řekl Jiří Hroch.

Do hokejových kabin zloděj vlezl 22. prosince odpoledne v době tréninku. Od doby, kdy hráči kabiny uzamkli, do okamžiku jejich návratu z ledu, uplynulo devadesát minut. Lotr během té doby sebral sportovcům klíče od osmi osobních automobilů.

„Pachatele zatím neznáme a dál po něm pátráme,“ uvedla včera mluvčí benešovské policie Zuzana Stránská.

Zloděj sportovce připravil o dvoje náramkové hodinky, dva dálkové ovladače od vrat, tři platební karty, dva mobilní telefony, osobní doklady a samozřejmě nepohrdl ani finanční hotovostí. Z osmero ukradených klíčů od automobilů si pak na parkovišti přilehlém k zimnímu stadionu pak už jen vybíral. Nemusel při tom ani zkoušet, který klíč pasuje ke kterému autu.

Jednoduše mu to prozradilo dálkové ovládání zámku dveří. Od zimního stadionu proto odjel Toyotou Avensis.