Řada svědků může vysvětlit okolnosti nehody autobusu s osobním vozidlem. Kolize se stala ve Vlašimi v levotočivé zatáčce u budovy Jazykové školy Blaník, kdy v úterý 27. března v 16.45 převážel řidič autobusu cestující po objízdné trase. V zatáčce ale došlo ke střetu, naštěstí ale nebylo nutné nikoho ošetřovat. Nehodu odnesly jen plechy. “Následkem nárazu dvou vozidel došlo k poškození některých částí levé strany osobního vozidla. A také u autobusu došlo ke škodě na levé straně karoserie,” podotkla Veronika Čermáková, tisková mluvčí benešovské policie s tím, že v době dopravní nehody v autobuse cestovalo celkem čtrnáct osob. A ty jsou právě důležitými svědky celé události, policie je proto žádá, aby se přihlásily.

 
Ve stejný den, kdy došlo ke střetu autobusu a automobilu ve Vlašimi, se stala také nehoda u autobusového nádraží v Benešově. Tam narazil v půl třetí odpoledne řidič osobního vozidla do chodce. “Řidič osobního vozidla výrobní značky Škoda Octavia vyjížděl z vedlejší silnice v ulici Žižkova na hlavní silnici v ulici Nádražní. Tou dobou křižovatkou procházel muž. Když se řidič rozjížděl, aby vjel do ulice Nádražní, přehlédl chodce a přední částí vozidla do něj narazil,” dodala Veronika Čermáková. Chodec podle ní utrpěl lehká zranění, se kterými byl zdravotní záchrannou službou převezen do nemocnice k ošetření. Jelikož u tohoto incidentu zastavila řidička, která ale z místa odjela ještě před příjezdem policejních hlídek, mohla by ona objasnit tuto událost. Policie ale vyzývá také všechny osoby, které se v té době pohybovaly v daném místě.

Posledním, zároveň nejstarším případem, je odcizení platební karty. V této souvislosti pátrají policisté jak po svědcích, tak po samotném pachateli. “V sobotu 17. března v brzkých ranních hodinách v Čerčanech, v místním kulturním domě, pravděpodobně někdo odcizil z batohu peněženku. Je také možné, že ji dosud neznámý pachatel mohl najít někde ležet, ať již ve zmiňovaném kulturáku, anebo někde venku na zemi,” vyjádřila se Veronika Čermáková. V peněžence byly uloženy osobní a jiné doklady a především platební karta. Tu pachatel použil, aby zjistil, zda je na ní nějaká finanční částka a bude s ní moci dále disponovat. Jelikož byla karta aktivní, neváhal ji pachatel ještě několikrát použít, než ji majitelka zablokovala. Vždy provedl transakci za méně než 500 korun, aby mohl platit kartou bezkontaktně.

 
Fotografie a popis osob, které byly u použití karty, jsou k vidění na www.benesovsky.denik.cz. Tyto snímky jsou z nejmenovaného obchodního domu v Praze a zachycují jednu dívku a tři muže. Všem může být v rozmezí od 18 do 30 let. V současné době policisté řeší toto protiprávní jednání jako trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě odsouzení hrozí pachateli za tento čin až dva roky za mřížemi.

Popis tří osob, které zachytily kamery při použití zneužité kartyDívka je světlé pleti, má tmavé dlouhé vlasy. Z kamerových záznamů je vidět, že má na sobě mikinu nebo bundu se světlými rukávy. Jeden z mužů má na hlavě krátce střižené tmavší vlasy. Na sobě má bílé triko. Přes něj rozepnutou bundu černé barvy. Obut je do černých tenisek s bílým vzorem. Druhý muž má na sobě černou mikinu s kapucí, kterou má nasazenou na hlavě. Na zádech mikiny je nápis bílé barvy. Na nohou má zelené kalhoty. Na zádech nese batoh červeno-oranžové barvy. Třetí muž má na sobě zelenočernou bundu značky Horsefeathers. Znak této značky je na přední straně bundy. Dále má na sobě tmavé kalhoty s bílým vzorem na levé nohavici. Pod bundou má černou mikinu. Na té, v oblasti krku, jsou viditelná bílá písmena ,,A“. Na hlavě má černou kšiltovku s bílým motivem. Obut je do bílých tenisek s černým vzorem po stranách. Přes rameno nese modrou tašku. Všem může být v rozmezí od 18 do 30 let.