„Osmadvacetiletý muž oznámil, že mu v jeho prodejně potravin odcizili peněženku, kterou měl položenou na polici za pokladním pultem,“ uvedla mluvčí benešovské policie Barbora Schneeweissová.

Že mu peněženka chybí si prodavač všiml kolem sedmé hodiny večer. Hned se podíval na kamerové záznamy a zjistil, že mu byla ukradena o tři hodiny dříve. Tehdy do prodejny vstoupili dva muži.

Zdroj: Youtube

„Jeden z nich prodejce zaměstnal tím, že chtěl vrátit lahve a zároveň koupit další pivo. Poškozený se muži začal věnovat a mezitím druhý využil situace, dostal se za prodejní pult a z police pod pokladnou vzal peněženku,“ dodala mluvčí Schneeweissová s tím, že v peněžence měl majitel 20 tisíc korun, platební kartu a doklady.

Krádež peněženky v prodejně potravin v Jiráskově ulici v Benešově. Snímek pořízený z kamerového záznamu.Krádež peněženky v prodejně potravin v Jiráskově ulici v Benešově. Snímek pořízený z kamerového záznamu.Zdroj: Policie ČR

Benešovští policisté nyní žádají o pomoc veřejnost. Pokud byste muže na kamerových záznamech poznali nebo měli jakékoliv poznatky, prosím ozvěte se na linku 158 nebo přímo policistům z Obvodního oddělení Benešov na telefonní číslo 974 871 700.