Nejenže dva muži nejdříve slovně napadli, poté i fyzicky zaútočili na dvě mladé ženy, ale nakonec také vyhrožovali zabitím mladíkovi, který se je snažil bránit.

„Dva muži ve věku 41 a 50 let nejprve slovně a posléze i fyzicky napadli dvě ženy ve věku devatenáct a sedmnáct let a také jednadvacetiletého muže, kterému vyhrožovali zabitím,“ uvedla tisková mluvčí benešovské policie Eva Stulíková.

Oba muži byli policisty zadrženi a nyní jsou podezřelí ze spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování a výtržnictví. Za to jim hrozí až tři roky za mřížemi.

Ohňostroj. Ilustrační foto
Na Nový rok měli opět benešovští záchranáři plné ruce práce

Dopravní nehoda náctiletých

Policisté se o Silvestru nezastavili. Krom výtržnictví museli vyjíždět i k vážným dopravním nehodám.

Jedna z událostí na benešovských silnicích se stala ještě před silvestrovskými oslavami, krátce po čtrnácté hodině. Tehdy došlo k havárii osobního motorového vozidla tovární značky Ford Focus. „Devatenáctiletý řidič v tu dobu projížděl po komunikaci ve směru od Takonína na Chotýšany. V jedné chvíli ale nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, vjel do protisměru mimo komunikaci, kde narazil do svislé dopravní značky a následně do stromu,“ doplnila Eva Stulíková.

Ve vozidle seděli ještě tři devatenáctiletí spolujezdci, dvě dívky a jeden mladík. Jedna z dívek utrpěla lehké zranění, se kterým skončila v nemocnici, odkud byla následně propuštěna do domácího léčení. Řidič utrpěl šok.

Orientační dechová zkouška ale u něj neprokázala, že by byl v době řízení vozidla pod vlivem alkoholu. „Událostí se v současné době zabývají policisté z oddělení dopravních nehod benešovského dopravního inspektorátu,“ dokončila Eva Stulíková.

Zranění od petardy

Hlídka policie asistovala na Silvestra také u muže v Sázavě, který se na ruce popálil o zábavní pyrotechniku. Na místě byli policisté jako první, proto před příjezdem záchranné služby poskytli zraněnému první pomoc a následně ho předali do péče lékaře.

Ilustrační foto.
Dvě dopravní nehody znepříjemnily středeční ráno