Sexuální služby si násilím vynucoval dvacetiletý muž z Benešova. Policistům unikal několik měsíců během nichž přepadl pět žen. Jen jediná ale svůj případ sama policistům oznámila! Pachatele policisté dopadli v úterý v Kladně a soudce ho poslal do vazby. Za výtržnictví, omezování osobní svobody a vydírání. Hrozí mu tři roky vězení.
Mladík si vždy vybíral osaměle jdoucí ženu. První oběť, osmnáctiletou dívku, napadl v ulici Na Bezděkově začátkem července v sedm hodin ráno. Dívku sledoval z Malého náměstí, doběhl ji a zastoupil jí cestu. „Stáhl si kalhoty a začal masturbovat. Nic neříkal, pouze hlasitě vzdychal. Pokračoval v tom i po odchodu poškozené,“ uvedla mluvčí policie Zuzana Stránská.
Další dívku (19 let) zavlekl muž 19. července kolem 22 hodiny do průchodu mezi Malým náměstím a ulicí Na Bezděkově. Dívku opřel o betonový sloup, osahával ji a násilím jí svlékl tričko a podprsenku. „Dívka se bránila a muže odstrčila, až upadl na zem. Poté z místa utekla,“ řekla Stránská.
Třetí oběť si vyhlédl násilník krátce před půlnocí 21. července v ulici Marie Kudeříkové. Když žena (35) odmítla mužovy neslušné návrhy, chytil ji zezadu pod krkem a začal škrtit. „Žena křičela a muž kvůli tomu uvolnil stisk. Ženě se podařilo vysmeknou a utéci,“ popsala mluvčí policie.
Sedmnáctiletá dívka se násilníkovou čtvrtou obětí stala 6. října kolem půl třetí ráno v Pražské ulici.
„Pachatel doběhl poškozenou, kterou předtím sledoval od herny Černý kůň. Uchopil ji zezadu kolem krku, do takzvané kravaty, a začal rdousit. Při tom jí vulgárně vyzýval k orálnímu sexu,“ sdělila policistka s tím, že se dívka s mužem začala prát, křičela a lotr se jí pokoušel zacpat ústa. Při potyčce oba upadli na zem, ale teprve po dalším zápase se žena ze sevření vysmekla a utekla na diskotéku Pod Brankou.
Poslední násilí spáchal muž v půl čtvrté ráno 14. října v Husově ulici. Před prodejnou zdravotnických potřeb dostihl dívku (17), kterou sledoval od KC Karlov. Také jí vyzýval k orálnímu sexu. Po odmítnutí dívku chytil rukama zepředu pod krkem, škrtil a neustálé opakoval svou výzvu. Pokračoval ve rdoušení i když se oběť bránila. Z místa naštěstí utekl.
Přepadení ohlásila policii pouze jediná žena! Další případy policisté zjistili během vyšetřování sami. Je proto možné, že mladík má na svědomí další násilné skutky.
„Žádáme proto ženy, které byly také přepadeny a neoznámily to, aby tak učinily dodatečně,“ doplnila mluvčí policie Zuzana Stránská.