Byl čtvrtek zhruba půl hodiny po půlnoci, když se na tísňovou linku 158 začaly sypat telefonáty doslova jeden za druhým. Oznámení přišlo více než deset – a všechna sdělovala totéž: po dálnici jede auto v protisměru. Míří směrem na Brno, avšak v jízdním pásu na Prahu. Tam řidič nejspíš najel na exitu 15 Všechromy.

Jeho jízda skončila až poblíž exitu Psáře na 49. dálničním kilometru. Několik hlídek policie, které byly vyslány do akce, dálnici uzavřelo – a za přispění řidiče kamionu, jenž na jejich pokyn postavil svou soupravu napříč přes oba jízdní pruhy, zřídili zátaras. „Před něj policisté ještě roztáhli zastavovací pás,“ připomněla mluvčí.

Ilustrační foto.
Boural pár metrů za Prahou. Po příjezdu policistů řidič zkolaboval

Ještě před pásem, který by propíchal pneumatiky, řidič dodávky sám zastavil. Protože cizinec, který ji řídil, při následné dechové zkoušce výrazně neuspěl, byl na místě zadržen a putoval na policejní služebnu. Ve čtvrtek dopoledne mu benešovští kriminalisté sdělili, co je mu kladeno za vinu: je podezřelý ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti. „V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody,“ uvedla Schneeweissová.