Oba šoféři na sebe podle jejích slov upozornili na první pohled. Na dálnici D1 hlídku z mirošovického oddělení zaujala na 15. kilometru nákladní souprava, jejíž styl jízdy nebyl zrovna v pořádku. Podezření potvrdila dechová zkouška. Osmačtyřicetiletý řidič tahače z Bulharska nadýchal tři promile.

Jako dvoupromilový se ve stejný den prezentoval řidič nákladního vozidla, kterého kontrolovali na D8 policisté z dálničního oddělení v Nové Vsi. „Upozornil na sebe především tím, že kličkoval z jednoho jízdního pruhu do druhého,“ přiblížila situaci Schneeweissová. Také v tomto případě seděl za volantem cizinec: z Rumunska.

Schneeweissová v úterý upozornila také na další kontrolu z dálnice D1; tentokrát v režii policistů z bernartického oddělení. Ti již v pátek kontrolovali kamion přepravující nebezpečný náklad; konkrétně se jednalo o roztok pryskyřice.

Ukázalo se, že doklady k nákladu měl řidič nekompletní; policisté proto ložnou plochu odplombovali a provedli fyzickou kontrolu. „Firmě byla uložena kauce ve výši 10 tisíc korun – a zároveň byli řidič i firma oznámeni příslušnému úřadu,“ připomněla policejní mluvčí, že věc se bude nadále řešit.