Místo toho zažili prázdné ulice, vylidněné restaurace, policejní kontroly a výjimečný stav. Manželé Fišerovi z Vlašimi navštívili Paříž právě během onoho černého víkendu s nešťastným pátkem 13. listopadu, kdy město na Seině zažilo jeden z největších teroristických útoků v Evropě.

„Na křižovatkách, ale i u každého většího obchodu nebo pasáže stáli ozbrojení policisté. Když jsme vcházeli dovnitř, kontrolovali mi kabelku a letmo nás prohledali, jestli nemáme u sebe zbraň. Během soboty nás takto kontrolovali asi čtyřikrát," vzpomíná na procházku po pařížských bulvárech Martina Fišerová s tím, že to nebyl právě příjemný zážitek. Chápala ale, že to bylo nezbytné a policisté dělali jen svou práci.

Z návštěvy francouzské metropole si domů do Vlašimi přivezli na připomínku těch smutných událostí i víkendové vydání deníku Le Figaro, kterého se jen ve Francii prodává každý den v průměru přes 200 tisíc výtisků.

Zážitky z neobvyklé cesty za poznáním sladké Francie Václava a Martiny Fišerových, vám přinese Benešovský deník už v pátek 20. listopadu.

Karel Chlumec