V supermarketu na benešovských Červených Vršcích nešlo tehdy o nic unikátního. Byla to vlastně klasika, která zapadá do přísloví – příležitost dělá zloděje.

„Před půl pátou odpoledne měla nakupující žena kabelku zavěšenou na nákupním vozíku. Od něj se nijak nevzdalovala, ale sklonila se k prodejnímu regálu a právě tuto chvíli využila jiná žena ke krádeži,“ popsala mluvčí benešovské Policie ČR Veronika Čermáková.

Zlodějka se pak bez toho, aby poutala pozornost, a to kohokoliv, vytratila z obchodu. Okradené pak zbyly už jen oči pro pláč. „Pachatelka jí způsobila škodu téměř 10 tisíc korun a je nyní podezřelá z přečinů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ připomněla mluvčí.

Žena měla v kabelce peněženku s hotovostí, platební kartu, doklady, klíče a také mobil Galaxy J5. Pomoci by jí mohli ale kamerové záznamy, které si obchod po určitou dobu archivuje. Právě na nich je vidět přímo akce i podoba podezřelé ženy. Přesto se policistům pachatelku dosud nepodařilo vypátrat.

Policisté pátrají po ženě, která je nižšího vzrůstu (150 až 160 centimetrů), středně silné postavy a pravděpodobně tmavší pleti. Má dlouhé černé vlasy v culíku a na hlavě červenou kšiltovku, která má vepředu nad kšiltem žlutý znak Ferrari. Na sobě má bílé triko s krátkým rukávem. Vepředu na triku je logo značky MK. Na nohou má modré přiléhavé kalhoty, pravděpodobně džíny, anebo džínové legíny. Obuta je do nízkých šedých bot. Na krku má řetízek s přívěskem ze žlutého kovu. Jakékoliv informace, které by mohly vést k objasnění případu, sdělte prosím policistům obvodního oddělení P ČR Benešov na telefonní číslo: 974 871 700, nebo 602 261 508. Využít můžete také linku tísňového volání 158.