Dopravní policisté ve čtvrtek odpoledne po 16. hodině zastavili v osadě Jiřetice u Neustupova cyklistu, který v 16.12 při prvním odborném měření nadýchal 0,13 promile alkoholu a následně při druhém měření 0,86 promile, a nakonec 0,87 promile alkoholu.

„Cyklista na místě uvedl, že v době zhruba od 15.30 do 16 hodin požil jedno desetistupňové pivo. S naměřenou hodnotou souhlasil a nežádal lékařské vyšetření spojené s odběrem krve či moči na alkohol,“ informovala benešovská policejní mluvčí Zuzana Stránská.

Blokovou pokutu sice mladý cyklista nedostal, ale další jízdu na kole mu policisté zakázali a byl poučený, že přestupek bude předaný ke správnímu řízení na votickém městském úřadu.

Jinou akci zaměřenou na mládež a alkohol realizovali ve středu večer mezi 19. a 22. hodinou čechtičtí obvodní policisté. Pátrání po hospodách a restauracích bylo zaměřené i na prodej tabákových výrobků osobám mladším 18 let i podávání jiných návykových látek.

Pět policistů zkontrolovalo osm restauračních zařízení Hulicích, Mnichovicích, Zdislavicích, Trhovém Štěpánově Souticích a Miřeticích. Nikdo mladší 18 let se v kontrolovaných provozovnách nenacházel.