Případem se zabývají benešovští kriminalisté. Začátkem června chtěl sedmadvacetiletý muž z Benešovska prodat komodu na internetovém bazaru. Zveřejnil inzerát a brzy na něj dostal odpověď. Mluvčí policie Barbora Schneeweissová uvedla, že muži se ozvala údajná zájemkyně a navrhla přepravu přes kurýrní službu, s čímž muž souhlasil. A to byla velká chyba.

„Zanedlouho mu přišel odkaz, který vypadal jako reálný odkaz dané kurýrní služby. Muž zde vyplnil údaje ke své platební kartě. Pachatel si tímto způsobem sjednal přístup do internetového bankovnictví poškozeného muže, kde následně odeslal částku téměř 300 tisíc korun na jiný účet,“ sdělila mluvčí.

Policistům se podařilo zjistit, že peníze měly být vybrány z bankomatů na Praze 1 a Praze 6 neznámým mužem, kterého během výběrů zachytily bezpečnostní kamery. Jeho fotografie nyní policie zveřejnila a obrací se na veřejnosti. „Pokud muže poznáváte, ozvěte se prosím na linku 158 nebo přímo benešovským policistům na telefonní číslo 974 871 328,“ doplnila Barbora Schneeweissová a potvrdila, že muži nyní hrozí několik let vězení.

„Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu, za což pachateli hrozí, v případě dopadení a prokázání viny, až pětiletý trest odnětí svobody,“ řekla.

Hodně podobný případ

Případ s velmi podobným scénářem řešili benešovští kriminalisté také v uplynulých měsících. Letos v květnu chtěl čtyřicetiletý muž z Benešova na bazarovém portálu prodat kolo. I jemu se ozvala údajná zájemkyně a požádala o předání kurýrem. V tomto případě pachatel ukradl sto tisíc korun, ty posléze neznámý muž vybral z bankomatu v Praze.