Mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová informovala, že případ řeší benešovští kriminalisté od května. „V polovině měsíce května poškozený čtyřicetiletý muž na bazarovém portálu zveřejnil inzerát, kde nabízel prodej dětského kola za 1600 korun, na který se zanedlouho ozvala údajná zájemkyně. Ta se utvrzovala, že je kolo v dobrém stavu a rozhodla se jej zakoupit,“ popsala mluvčí, že případ začal jako každý jiný obchod na internetových bazarech.

Zájemkyně muži posléze navrhla, že vzhledem k tomu, že bydlí v Chebu, bude lepší využít přepravu přes kurýrní službu. S tím on souhlasil a zanedlouho mu přišel odkaz, který vypadal jako reálný odkaz dané kurýrní služby. A tady se situace zvrtla. Muž vyplnil údaje ke své platební kartě, následně se mu ale do internetového bankovnictví připojilo nové mobilní zařízení.

Ilustrační foto.
Předstíral lékaře v zajetí a okouzlil ženu na internetu. Okradl ji o statisíce

„Pachatel či pachatelka si tímto způsobem zjednal přístup do internetového bankovnictví poškozeného muže, kde následně odeslal částku 100 tisíc korun na jiný účet. Policistům se podařilo zjistit, že peníze měly být poté vybrány z bankomatu v Praze neznámým mužem,“ doplnila Barbora Schneeweissová.

Policisté nyní zveřejnili snímky podezřelého, kterého zachytila kamera bankomatu. „Pokud muže poznáváte, ozvěte se prosím na linku 158 nebo přímo benešovským policistům na telefonní číslo 606 691 232. Za jakékoliv důležité informace děkujeme,“ informovala mluvčí a doplnila, že kriminalisté současně ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu. V případě dopadení a prokázání viny hrozí pachateli až pět let vězení.