Podle mluvčí Policie ČR Barbory Schneeweissové na tísňovou linku 158 zavolal pět minut před půlnocí sám ozbrojený muž s tím, že ho už nebaví život a hodlá ho na benešovském nádraží skoncovat skokem pod vlak. „Jednalo se o muže narozeného v roce 1978 a kvůli jeho oznámení byl zastaven veškerý provoz na trati u Benešova,“ sdělila policejní mluvčí.

Na nádraží tak dorazila prakticky do minuty od výzvy operačního důstojníka tříčlenná hlídka benešovských strážníků. Přesto, že šlo o pokročilou noční hodinu, pohybovalo se zde zhruba deset lidí. Jeden ze strážníků zabezpečil první nástupiště a odvedl osoby mimo peron. Zajistil také případný vstup dalších osob do areálu nádraží.

Se strážníky nechtěl mluvit, požadoval státní policii

„Dva kolegové pak doběhli na čtvrté nástupiště, kde se nacházel muž s pistolí. Strážníci v neprůstřelných vestách postupovali přesně podle pravidel taktiky takových zákroků,“ pochválil Stulík své kolegy za to, že se při přiblížení k ozbrojenému muži z Plzeňska kryli za sloupy přístřeší nad peronem a navázali s ním verbální kontakt.

Muž s pistolí v ruce, jak se teprve později ukázalo, jednalo se o plynovou zbraň, ale se strážníky odmítl jednat a dožadoval příchodu policistů. Zhruba za deset minut přijeli na místo další dvě hlídky Policie ČR. Policisté muže vyzvali k odložení zbraně, což také udělal. „Při zadržení pak použili hmaty a chvaty a muže zpacifikovali,“ potvrdila Barbora Schneeweissová.

Následná dechová zkouška pak podle ní prokázala v mužově dechu 2,8 promile alkoholu. Noc strávil zadržený na policejní služebně a ráno mu policisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování Benešov sdělil podezření z přečinu výtržnictví. „Za to muži hrozí dva roky vězení,“ dodala policejní mluvčí.