Výsledkem jedné z nich, do níž se v kraji zapojily bezmála čtyři stovky policistů jak z řad dopravní, tak i pořádkové služby, je více než půl tisícovky odhalených přestupků. Na celém území kraje policisté podle Suchánkové zkontrolovali přes 3200 řidičů, z nichž se nějakého prohřešku dopustilo 17 procent: bylo jich přesně 549. „Za přestupky, které lze řešit příkazním řízením na místě, zaplatili řidiči pokuty přesahující dvě stě tisíc korun,“ poznamenala policistka.

V součtu nejdražším proviněním se stalo nedodržení stanovené rychlosti. Bezmála stovka řidičů, kteří měli na plynovém pedálu příliš těžkou nohu, se složila na částku převyšující padesát tisíc korun. Početná byla i skupina 54 motoristů, kteří „pozapomněli“ na povinnost použít bezpečnostní pás. Dohromady je to přišlo na 12 tisíc korun. V další desítce případů chyběly dětské autosedačky. Policisté v té souvislosti varují: případná havárie nebo nehoda pak může mít až fatální následky – a zcela zbytečně!

Nad deset se vyšplhal počet aut, u nichž policisté zjistili, že na zpoplatněné úseky vyjela bez dálniční známky. A dokonce 65 pak je případů, které se budou řešit ve správním řízení kvůli tomu, že auto nesplňovalo podmínky pro technickou způsobilost k provozu na pozemních komunikacích.

Policistka Suchánková upozorňuje, že kromě velkých akcí se silničnímu dohledu věnují i ty menší; lokální. A podobné to bude i nadále: „V tomto trendu budou policisté pokračovat po celou dobu prázdnin.“