Měsíc pátrali benešovští kriminalisté po lupiči, který v prosinci přepadl barmana jedné provozovny v Benešově. „Zadržet se jim ho podařilo na začátku ledna na základě předchozího souhlasu státního zástupce. Nyní je pachatel obviněn ze zvlášť závažného zločinu loupeže a hrozí mu až deset let za mřížemi. Vyšetřován je prozatím na svobodě,“ uvedla tisková mluvčí benešovské policie Eva Stulíková.

Samotné přepadení se událo v úterý 12. prosince loňského roku krátce po dvaadvacáté hodině v jednom z benešovských barů. Osmačtyřicetiletého číšníka tady přepadl neznámý maskovaný muž. „Obličej měl zahalený do ručníku a na hlavě měl kapuci. Tvrdil, že má zbraň a vyhrožoval mu zabitím,“ doplnila Eva Stulíková. Barman stál v tu chvíli za pultem, kam se za ním pachatel snažil dostat. To se mu ale nedařilo. Přestože se číšník aktivně bránil, lupič ho udeřil pěstí do obličeje, až upadl na zem. Agresor i pak v útoku pokračoval.

Nejvíce ho ale zajímaly peníze, které měl barman u sebe v kasírce. Jelikož ani po útoku nepochodil, odnesl si alespoň nemalou útěchu. „Místo peněz si odnesl láhev dražšího alkoholu a několik krabiček cigaret. Hned poté z baru utekl,“ dokončila Eva Stulíková.

Hned po oznámení případu začala policie po pachateli pátrat. Místo činu kriminalisté důkladně ohledali a zajistili zde celou řadu stop.

Policisté do benešovského baru přivolali na pomoc i policejního psovoda se služebním psem. Postupně také vyslechli důležité svědky a zajistili několik dalších stop. Nakonec se k činu doznal devětadvacetiletý muž z Benešovska, kterého kriminalisté zadrželi.