Ta se bude dále zvyšovat; na příští rok se chystá začlenění autobusů z částí Benešovska, Berounska, Kolínska, Kutnohorska, Mělnicka, Mladoboleslavska, Nymburska, Příbramska i Rakovnicka – a mimo to ještě městské hromadné dopravy v Kolíně, Kutné Hoře, Mladé Boleslavi a Příbrami. Naposledy se PID rozšiřovala před dvěma týdny, a to integrací Slánska 24. srpna.

Opakovaně hejtmanka v minulosti navrhovala změnu názvu tak, aby odrážel masivní zapojení středních Čech. Nic se však prozatím měnit, upravovat, pozměňovat ani doplňovat nebude. Po společném jednání radních to Deníku v pondělí potvrdili jak sama Jermanová, tak její pražský protějšek primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Ve hře se po hejtmančiných výzvách objevilo označení MIND – jakožto označení Metropolitní integrované dopravy. Namísto vřelého přijetí však následoval všeobecný nesouhlas – přičemž panovala shoda na tom, že výraz „metropolitní“ se nelíbí prakticky nikomu. Navíc se objevily námitky, že změna oficiálního pojmenování by zbytečně přinesla spoustu administrativních těžkostí.

Z úvah o změně tedy sešlo. „Název MIND se realizovat nebude,“ konstatoval primátor Hřib. „Zůstanou zachována označení PID a SID – Pražská integrovaná doprava a Středočeská integrovaná doprava,“ potvrdila hejtmanka Jermanová.