Zemětřesení začali okamžitě hlásit lidé z různých částí Písecka, Strakonicka i Táborska. „Myslela jsem, že nám padá střecha. Hrozná rána, jako výbuch. Třásl se obraz na zdi. Myslel jsem, že nám někdo naboural do auta," komentovali lidé prostřednictvím sociálních sítí.

Mapa, kde byly pozorovány účinky otřesů:

close Mapa, kde byly pozorovány účinky otřesů info Zdroj: Geofyzikální ústav AV ČR v.v.i. zoom_in Mapa, kde byly pozorovány účinky otřesů

Na sociálních sítích komentovali otřesy i lidé z Benešovska. "Neveklov, bylo slyšet jak kdyby jel nákladní vlak a divné dunění. Tak až k nám na Benešovsko to bylo cítit," napsal například Antonín Kostínek. "Ano, velice silné a dlouhé dunění, drnčely tabulky v oknech. Neveklovsko," potvrdila Julie Křížová.

Jak vzniká zemětřesení:

| Video: Youtube

"Netvořice na Benešovsku, taky u nás krátký, dunivý zvuk, otřásla se nám severní část baráku i psi vylítli, koukala jsem zda nezapli vedle zedníci na stavbě vibrační desku, opravdu nezapli…," popsala svůj zážitek Radka Holečková. Otřesy hlásili lidé také z Vlašimi, Týnce nad Sázavou či přímo z Benešova.

Další lidé potvrzují otřesy například v Písku, Milevsku, Miroticích, Semicích, Čimelicích, Blatné, Jetěticích, Oldřichově, Klukách, Zvíkovském Podhradí, Letech, Červené nad Vltavou, Kostelci nad Vltavou, Veselíčku, Kovářově, Branicích, Křenovicích, Zbelítově a dalších místech.