„Pokud se prokáže informace o odchodu vedoucího tiskového oddělení Marka Rejmana a zástupce ředitele úřadu Romana Šuberta, který má na starosti sekci řízení úřadu a samosprávy, vyvolává to celou řadu otázek a pochybností,“ sdělil médiím krajský zastupitel a kandidát ODS na hejtmana Martin Kupka. 

„Zrovna tito dva pánové zastávají posty, které jsou ve struktuře krajského úřadu jedny z nejdůležitějších,“ konstatoval. S tím, že odchod dvou blízkých spolupracovníků současné hejtmanky pár měsíců před krajskými volbami, jež se uskuteční na počátku října, vnímá jako neobvyklý.

Jaroslava Pokorná Jermanová
Omluví se kritici? Tak hejtmanka Jermanová komentuje vývoj „kauzy střetu zájmů“

Že jde o pravdivé informace, Rejman Deníku večer potvrdil. Za sebe uvedl, že se jeho působení na hejtmanství skutečně chýlí ke konci. „Jako vedoucí tiskového oddělení jsem vyvodil osobní odpovědnost za PR komunikaci ve věci trestního oznámení na záchranářku Brožovou,“ vysvětlil svůj odchod odkazem na záležitost, který vyvolala obrovský mediální ohlas.

Na počátku byl otevřený dopis záchranářky ze Zdib stěžující si na úroveň vybavení ochrannými pomůckami proti koronaviru, čehož se emotivně chopila média – a na konci bylo trestní oznámení podané hejtmankou Jermanovou zastupující kraj. Přesněji: na konci bylo odložení věci pražskými kriminalisty s konstatováním, že trestný čin nebyl spáchán.

„Tato kauza zastínila obrovský kus práce, kterou Středočeský kraj vynaložil na zvládnutí koronavirové krize. To mě osobně velmi mrzí,“ konstatoval Rejman.

Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová na pietním aktu v Lidicích ve středu 10. června 2020.
Petice na podporu záchranářky: hejtmanka ji skutečně podepsala

„Pro chod úřadu je důležitá také otázka, co se bude dít s volnými pozicemi. Chystá se vedení kraje vypsat výběrové řízení?“ vyrukoval s otázkou předseda klubu ODS Tomáš Havlíček, jenž aktuálně hovoří o možnosti „vážného ohrožení fungování krajského úřadu“.

K dalšímu obsazení zmiňovaných postů nicméně Deník informace nezískal. Odpověď zatím nenabízí ani přehled výběrových řízení pro obsazení volných míst na webu krajského úřadu.