Mělnické vinobraní, kdy soutok Labe a Vltavy doplní ještě vydatný přítok bílého i červeného moku a burčáku, se koná po tři dny: od pátku do neděle. Královské vinobraní na Točníku, jemuž hrad patří v sobotu a v neděli, provází i velká bitva v předhradí.

Od pátku do neděle zve Kubíčková také do Lysé nad Labem, kde se koná už 26. ročník největší středoevropské výstavy koní. Jistě potěší všechny milovníky vlajících hřív – ať už jim učarovalo jezdectví, vozatajství, drezura – nebo samotný chov.

Sobota i neděle patří v Benešově Festivalu parních lokomotiv Steam 50. Historické skvosty budou k vidění v rámci oslav výročí 125 let místní dráhy Olbramovice – Sedlčany a benešovského depa. Akce nabídne nejen zvláštní jízdy parních a historických vlaků, ale i další lahůdky pro příznivce supící krásy; obzvlášť organizátoři zvou na prohlídku lokomotiv na točně a na noční fotografování v depu.

Na Kebuleho dračí podzim platí pozvánka na sobotu – nepůjde nicméně o pouštění draků. Jestliže je dějištěm akce Nová Živohošť na Slapech, leckomu to napoví: jedná se o závody dračích lodí. Součástí jsou i Jezinka Cup pro ryze ženské posádky a Velké cena Otíka Rákosníka, v níž se utkají mixy rodičů s dětmi.

Nejen zábavu, ale i možnost dát si do nosu a do těla nabídne v sobotu Pochodoběh v Kostelci nad Černými lesy; organizátory avizovaný jako adrenalinový orientační pivní závod z pivováru do pivováru. Jde o soutěž družstev, která se vydávají na určenou trasu s kontrolními stanovišti a kontrolními body – přičemž cestou musí zkonzumovat pivo z 15litrového sudu neseného s sebou.

Zatímco „pochodoběh“ rozhodně nelze vnímat jako akci vhodnou pro rodiny s dětmi, zcela opačná bude situace ve Strančicích. V někdejších uhelných skladech u závor se koná Strančické záření, připravené jako setkání hudebníků a řemeslníků.

Velký den čeká v sobotu GASK neboli Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře, kde zahajují novou podzimní sezonu. K vidění budou novinky ve výstavních sálech – odpoledními vernisážemi začínají hned čtyři výstavy, dojde na umělecké performance i křest nové desky – a vstupné se neplatí. Na malé i velké návštěvníky navíc čeká společné rodinné mezigenerační tvoření.

Zcela mimořádnou příležitost spatřit relikviář s ostatky kněžny Ludmily a knížete Václava ze svatovítského pokladu nabídne Svatoludmilská pouť v Tetíně, jejíž program vrcholí v sobotu; doprovodné akce však trvají od pátku do neděle. Jde o skutečnou pouť v původním významu tohoto slova s poutní mší celebrovanou biskupem Karlem Herbstem a žehnáním nových zvonů – nicméně nebude chybět ani spousta pouťových atrakcí, kulturních vystoupení a zábavy. Církevní událost k poctě babičky a vychovatelky českého patrona Václava tak doprovodí i vystoupení rockové kapely Moped 56 nebo třeba Elvis Presley Revival Band. Součástí akce je rovněž celosvětový sraz Ludmil a Bořivojů.