„Tradičně slaví úspěchy žáci ze středočeských gastronomických škol, skvělí jsou i ti, co navštěvují řemeslné obory,“ připomněl radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler (ANO). Upozornil však i na to, jakou radost a hrdost přináší také zastoupení v prestižních celosvětových vědeckých soutěžích. „Jeden ze studentů mladoboleslavského gymnázia se například dostal až do finále soutěže žáků do 20 let Intel ISEF,“ podotkl radní.

Na odměny pro žáky a studenty, kteří kraj úspěšně reprezentovali v rozmanitých soutěžích – ať už vědomostních, sportovních, uměleckých nebo dovednostních – vyčlenili členové rady kraje 250 tisíc korun. Čtyři stovky talentovaných mladých Středočechů tak mohly dostat poukázky v hodnotě od 400 do 1000 korun (v závislosti na dosaženém umístění). Na jejich předání došlo ve středu v Obecním domě v Nymburce.

„Někteří studenti a žáci dosáhli opravdu vynikajících úspěchů na soutěžích a přehlídkách vyhlašovaných MŠMT a v dalších talentových soutěžích,“ chválí radní Draxler. „Moc nás těší jejich skvělé výsledky jak v rámci České republiky, tak zejména v mezinárodních projektech,“ konstatoval.