Mudrování kolem taškařice se objevilo jaksi mimoděk. V závěrečné diskusi předložil Tomáš Havlíček (ODS) návrh, zda by krajský úřad mohl na svém webu nabízet video z jednání zastupitelů nejen v přímém přenosu, ale také jako záznam; nahrávku, kterou by zájemci z řad občanů mohli zhlédnout kdykoli. „Někdy je to docela zajímavá taškařice,“ poznamenal Havlíček, aniž tušil, co právě odstartoval.

Ano, hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) mu odpověděla, že jednání se sice nenahrává, ale je možné se o tom pobavit – nicméně následná rozprava se rozjela zcela jiným směrem. „Nemyslím si, že by to byla taškařice; proti tomu se ohrazuji,“ reagoval na Havlíčkova slova radní Josef Řihák. S dodatkem, že kdo chce dění na zastupitelstvu sledovat, může je vidět v přímém přenosu.

Smíchem přicházejícím poté, co Havlíček opáčil, že občané si jistě berou dovolenou, aby se mohli dívat na dění na zastupitelstvu, však téma nabylo uzavřeno. „Taškařice – to je urážka pro všechny zastupitele,“ ohradil se znovu Řihák. Odmítl i to, že by si ke sledování cvrkotu v jednacím sále zastupitelů bylo třeba brát volno z práce. „Tady se stejně věci odehrávají až po obědě,“ poznamenal. Což, po pravdě, lze označit jako úsudek bystrého pozorovatele. Hlavně rozjezd jednání totiž skutečně poměrně často provází takový vývoj, který by k pojmenování typu „handrkování s politickými taškařicemi“ skutečně mohl vybízet.

Přisadil si pak také Zdenek Milata (KSČM). Ani on dění na jednání zastupitelů nevnímá jako taškařice. Hejtmanka Jermanová se nicméně politického protivníka z tábora ODS zastala: Havlíček prý svá slova jistě nemyslel zle.