Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) tam oslovila rakouské touroperátory, zástupce cestovních kanceláří a další odbornou veřejnost; včetně novinářů píšících o cestovním ruchu. Představila Středočeskou centrálu cestovního ruchu a její činnost, ale i kraj samotný.

„Střední Čechy jsem rakouskému publiku prezentovala jako zajímavou turistickou destinaci, která se pyšní rozmanitou škálou historických, kulturních, přírodních i technických památek,“ shrnula své vystoupení. Výrobci regionálních specialit navíc návštěvníkům centra představili, jak střední Čechy chutnají.

Večer pak zástupci kraje nechyběli na velvyslanectví České republiky, kde se u příležitosti státního svátku 28. září konalo Svatováclavské posvícení. Při této příležitosti, kde kraj vedle hejtmanky reprezentovali také radní pro oblast kultury a památkové péče Martin Horčička (ČSSD) a radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler (ANO), byl kraj přiblížen nejen jako území plné turistických příležitostí, ale i s velkým potenciálem k obchodní spolupráci.

Došlo tak i na představení středočeských kulturních a inovativních center, stejně jako řemeslných dílen či farmářského prostředí. Před rakouským publikem defilovala rozmanitá nabídka 25 firem. Nechyběli mezi nimi například výrobce zrcadel a skleněných produktů z Čelákovic, poděbradská společnost produkující ručně zdobený křišťál i třeba skleněné pilníky, výrobce skleněných ozdob s motivy Alfonse Muchy, ale například také sedlčanský výrobce řeznických potřeb, aquaponická farma z Nymburka, benešovský pivovar, „štrúdlová“ pekárna z Kolína, čestlický aquapark nebo hotelové komplexy zámků Liblice, Nelahozeves a Dobříš.

Účast na Svatováclavském posvícení ve Vídni hodnotí hejtmanka Jermanová jako skvělou příležitost představit se rakouském publiku. „Nejen jako zajímavá turistická destinace s bohatou historií, s četnými kulturními institucemi a akcemi, ale zároveň jako region, na jehož území sídlí celá řada význačných podniků a firem, jejichž produkce má v kraji dlouhodobou tradici a těší se skvělé kvalitě,“ shrnula své dojmy, které by jiní většinou shrnuli do tří slov: akce se vydařila.