Hodinu po poledni přijde na středočeský stánek přičarovat kouzelné odpoledne známý iluzionista Pavel Kožíšek – a po jeho vystoupení mluvčí hejtmanství Nicol Lenertová v roli moderátorky představí nositele dalších slavných jmen. S ní i s návštěvníky pohovoří hned dva účastníci legendární dakarské rallye. Se svými zážitky se svěří motocyklová závodnice Gabriela Novotná, s níž se zde návštěvníci veletrhu mohli setkat už v pátek, a dokonce už dvojnásobný účastník Rallye Dakar: motocyklový a automobilový závodník Lukáš Kvapil. Oba promluví třeba o tom, jak se dá ve středních Čechách trénovat na podobně extrémní závod.

V programu však nechybějí ani ukázky vyhlídkového letu balonem, prezentace sklářského umu či třeba představení zábavně-naučného parku Mirakulum – ale ani soutěže, v nichž je možné vyhrát volné vstupenky do Divadla kouzel a nově otevřeného Zrcadlového labyrintu v Líbeznici nebo ceny určené pro úspěšné řešitele vědomostní soutěže připravené ve spolupráci s městem Kutná Hora. V neděli odpoledne pak dojde na slosování všech správných odpovědí o hlavní cenu – celodenní rodinnou vstupenku do Aquapalace Praha v Čestlicích. Jako dílčí ceny nabízí Středočeská centrála cestovního ruchu vstupenky do Leteckého muzea Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi nebo do muzea amerických historických automobilů v Lužné u Rakovníka.

Už ve čtvrtek, kdy veletrh začínal, se na středočeském stánku objevili středočeský radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler (ANO 2011) a předseda výboru krajského zastupitelstva pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek (KSČM). „Provoz stánku jsme zahájili křtem brožury 99 tipů na výlet v Polabí," poznamenal Draxler. Na další křest pak u středočeského stánku došlo v pátek, kdy se zde vydaly do světa tři tematické brožurky prezentující turistický region Toulava.

Jestliže k návštěvě oblasti „na půli cesty mezi Prahou a Šumavou“ na pomezí Benešovska, Sedlčanska, Táborska a Písecka zve například tiskovina nazvaná Toulání s příběhem, je jasné, že na uživatele nečekají jen suchá fakta a výčty nabídek.

Na veletrhu nechybějí ani krajské příspěvkové organizace působící v oblasti kultury. „Samostatný stánek zde mají i Hornické muzeum v Příbrami a Regionální muzeum Mělník,“ upozornil Štefek.