Pro podporu turismu ve středních Čechách se tento veletrh stal významný i představením několika novinek, z nichž tou nejviditelnější je představení nového konceptu a loga Střední Čechy královské. Ne náhodou tedy středočeské expozici vévodí repliky císařské a královské koruny budící velkou návštěvnickou pozornost i přesto, že nesmějí opustit vitriny – a zájemci si také mohou pořídit fotografie na trůnu, a to i s využitím kostýmů z fundusu loučenského zámku. A ani výběr písní z muzikálu Noc na Karlštejně, jež přímo na stánku přednesla popová a muzikálová zpěvačka Eva Kleinová, nepřišel jen tak sám od sebe…

Nové destinační logo „Střední Čechy královské“ v pátek přímo na veletrhu pokřtila hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Z tohoto konceptu také vycházejí i hlavní novinky, jež krajská turistické centrály připravila pro letošní turistickou sezonu. Ředitelka centrály Zuzana Vojtová upozorňuje zejména na novou image brožuru, čerstvě vydanou tiskovinu Královské stezky a města, poněkud upravující okřídlená slova, že „i (středověká) cesta může být cíl“, či přehled filmových míst. Střední Čechy královské nově představuje také web krajské turistické centrály strednicechy.cz.

Součástí programu veletrhu, který zájemci mohou navštívit do neděle, se v pátek také stal křest zcela nově vydané knížky Poutní místa středních Čech – s podtitulem Od Budče přes Starou Boleslav po Votice. Ta vznikla jako společný projekt Arcibiskupství pražského a Středočeského kraje, zastoupeného jeho příspěvkovou organizací Oblastní muzeum Praha-východ. Publikace nejen přibližuje místa známá jako cíl věřících poutníků včetně jejich duchovního významu a umělecké výzdoby, ale především představuje rovněž ta méně známá.