Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Státní podnik Diamo přijde s koncepcí, jak naloží s haldami na Příbramsku

Příbramsko - Jak státní podnik Diamo naloží s haldami na Příbramsku? Koncepce by měla být jasná do konce roku, jak zástupci Diama slíbili v uplynulých měsících. Právě na toto téma se v pátek 16. prosince uskuteční jednání se zástupci dotčených obcí v budově milínské radnice.

12.12.2016
SDÍLEJ:

Schůzka v Milíně kvůli haldě č. 15 u Brodu. Ředitel odštěpného závodu státního podniku Diamo v Příbrami Zbyněk Skála.Foto: Markéta Jankovská

„Předmětem jednání by měla být informace od zástupců Diama o regionální koncepci v otázce nakládání s odvaly na Příbramsku. Na toto jednání budou přizváni i odborníci z Ochrany podzemních vod, kteří pro Diamo zpracovávali průzkum a hodnocení rizik deseti odvalů v okolí Příbrami," uvedla příbramské radnice Pavlína Svobodová.

Koncepce odtěžování i navržené technologie byly v předchozích měsících porovnávány s připomínkami k těžebním záměrům na Příbramsku z posledních let a budou předmětem diskuze s obecními úřady tak, jak bylo dohodnuto v Milíně na červnové schůzce, která se konala poté, co se dotčené obce a osady (Příbram, Brod, Žežice, Konětopy, Milín…) vzbouřily proti odtěžení haldy číslo 15 u Brodu.

Suchá, nebo mokrá metoda?

O odtěžení kameniva z největší haldy v příbramském revíru usiluje soukromá společnost Ekototalbau CZ, která tvrdí, že těžba kameniva z odvalu šachty číslo 15 by se v okolí zásadně neprojevila. Prosazuje ale takzvanou suchou metodu, o jejíž nezávadnosti obyvatelé a zástupci dotčených obcí silně pochybují. Podle odborníků je šetrnější metoda mokrá.

Zástupci Diama, které je správcem hald, nakonec přišli se slibem, že podnik smlouvu se soukromou společností nepodepíše a že by sanaci odvalů Diamo mohlo zvládnout vlastními silami. Zda to tak skutečně bude, ale vyplyne až ze zpracované koncepce.

Čtěte také: Uranová halda u Příbrami se zatím těžit nebude

Autor: Markéta Lišková

12.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Bourání v Táborských kasárnách.
13

V Táborských kasárnách začalo tento týden bourání

Nové přístroje poslouží ortopedickému oddělení v benešovské nemocnici.
5

Na ortopedickém oddělení operují s novými přístroji

OBRAZEM: Při Hubertovské jízdě se rozloučili s jezdeckou sportovní sezónou

Benešov - Desátý ročník Hubertovské jízdy uspořádaly v sobotu 14. října žákyně čtvrtého ročníku Vyšší odborné školy a Střední zemědělské školy v Benešově. Tato tradiční akce symbolizuje každoroční rozloučení s jezdeckou sportovní sezonou. Akce se zúčastnili především ušlechtilí koně z pomněnické stáje.

Pozor! Tři pejsky hledají od pátku zoufalí majitelé

Jankov - Tři pejsci se ztratili v pátek 13. října v odpoledních hodinách majitelům u obce Pičín u Jankova. Jedná se o křížence jezevčíka tmavě hnědé až černé barvy. 

Do nové školky na benešovském Spořilově už chodí děti

Benešov /FOTOGALERIE/ – Do měsíčního zkušebního provozu vstoupila v pondělí 16. října novostavba MŠ Úsměv na sídlišti Spořilov II. Dokončení montovaného objektu nabralo zpoždění kvůli bourání precizně postavených gruntů z poloviny sedmdesátých let minulého století.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení