ON-LINE reportáž ke koronaviru najdete ZDE

Aktuálně nemocných je však ve středních Čechách 238: o čtyři méně než v neděli, a to díky tomu, že u šesti pacientů potvrdily testy vyléčení. Lidí, kteří se v kraji uzdravili, již hygiena eviduje cellem 741. Naopak 21 lidí s koronavirem zemřelo – přičemž tento údaj hygienici již delší dobu nemuseli měnit. Nabídnout mohou i srovnání: s chřipkou v letošní sezoně zemřelo v kraji šest lidí.

Nejzasaženější oblastí zůstává v kraji Praha-západ s aktuálně 90 nakaženými a nemocností přepočtenou na sto tisíc obyvatel 61,64. Z hlediska podílu onemocnění následují Mělnicko s 29,53 přepočteného pacienta (a 32 aktuálně nemocnými) a Praha-východ s hodnotou 26,53 (a 48 lidmi s koronavirem). Nejpříznivější zůstává situace na Kutnohorsku bez aktuálního případu nákazy; pouze jednotlivci dále stůňou na Rakovnicku (1) a Příbramsku (4); po pěti nemocných mají nyní Nymbursko a Benešovsko.

K testování již středočeská hygienická stanice indikovala 5979 lidí; od neděle jich přibylo 16. Počet platných karantén, které hygienici vydali, se snížil na 356, když ještě v neděli jich bylo evidováno 398.