Záchranáři se pochlubili, že jim začíná sloužit nové sanitní vozidlo určené pro Kladno plus dvě auta rychlé lékařské pomoci, která vozí doktory i některé přístroje k pacientům ve vážnějším stavu, kdy je přítomnost lékaře nezbytná. V tomto případě jde o Mercedes-Benz Vito Tourer, který bude sloužit na výjezdové základně v Kladně, a Volkswagen Tiguan s umístěním v Rakovníku.

Pětici doplňují ještě dva servisní vozy: v obou případech se jedná o Volkswagen Crafter. Budou především sloužit mechanikům objíždějícím výjezdové základny záchranářů kvůli zajišťování základního servisu pro sanitky přímo na jejich stanovištích, aby sanitní vozy nebylo nutné odstavit na delší dobu. S nimi se tyto craftery budou moci přátelsky zdravit: i ony takto kdysi sloužily. Nejde totiž o nová auta, ale o upravené někdejší skříňové sanitky, které ve službě pacientům, než z ní byly vyřazeny, už najezdily více než 400 tisíc kilometrů, připomněla mluvčí krajské záchranky Monika Nováková.

Technický náměstek ředitele záchranné služby Roman Chochola oceňuje, že obnova vozového parku organizace se týká i technických automobilů.

„Vozidla jsme pořídili za bezmála 11 milionů korun,“ upřesnila Nováková. S tím, že čtyři pětiny nákladů získala záchranné služba z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů – a zbývajících 20 procent uhradila ze svého fondu investic.