Nejvyšší podíl z této částky, a to 17,3 milionu, si má „ukousnout“ zajištění provozu dětského centra při Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi, jež se stará o děti od narození do věku tří let. Po jednání radních to připomněl mluvčí kraje David Šíma. „Zbylá částka 6,1 milionu bude použita zejména pro zajištění činnosti krizového managementu nebo pro podporu zdravotně sociálních činností realizovaných při propuštění pacienta z hospitalizace nebo překladech do pobytových sociálních služeb,“ doplnil.

Krajský radní pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS) ocenil, že příspěvek pro mladoboleslavské dětské centrum se pro letošní rok podařilo zvýšit. „Jedná se o další centrum, kde aktivně pracujeme na transformačním plánu tak, aby zde byly poskytovány služby nejen zdravotní, ale i sociální, které daná lokalita potřebuje,“ upozornil na proměny, jimiž postupně procházejí někdejší kojenecké ústavy. Ocenil, že zvýšit se podařilo i navrhovaný příspěvek pro záchytky. „Služba je to velice potřebná, ale personálně, technicky i finančně náročná,“ zdůraznil radní.

O poskytnutí peněz podle návrhu radních by krajští zastupitelé měli jednat 31. ledna. Polemiky se nečekají; spíš lze předpokládat, že souhlasné stanovisko bude víceméně formalitou. Případně se může rozhořet debata o tom, že pro záchytky by bylo ve středních Čechách potřeba ještě více peněz – ale rovněž více pracovišť.