Sobotní vystoupení bylo snímáno devíti kamerami. K atmosféře přispěla i velkolepá scéna, které dominovaly tři velkoplošné obrazovky. Skupina Harlej si užila emotivní koncert naplno i s pozvanými hosty: Otou Váňou, Honzou Toužimským, Otou Herešem, Vítkem Fialou, Radkem Mihokem a samozřejmě s Vláďou Šafránkem.

„Letos mi Ježíšek přišel už na Mikuláše. Ta atmosféra v Lucerně byla pro mě neuvěřitelná. Dvacet let Harleje vtěsnaných do necelých tří hodin. Byl to večer, na který nikdy nezapomenu a děkuji všem lidem, kteří nám pomohli Harlej dostat až sem a děkuju všech fandům, že nám tohle umožnili zažít," přiblížil atmosféru celého vystoupení kapelník Tonda Rauer.

„Od mých sedmnácti se věnuji muzice. Teď, po té dlouhé době přišla Lucerna, a já nevím, jak přesně popsat, co jsem ten večer prožíval, a asi to dost dobře nejde. Hrdost, pýchu, vděk a dojetí. Říkal jsem si, že koncert v Lucerně bude skvělý, ale tohle… to jsem nečekal," okomentoval své pocity zpěvák Tomáš Hrbáček.

„Chci poděkovat všem těm, kteří mi umožnili stát na pódiu a zažít to. Největší díky patří všem fanouškům, protože to je ten motor, jen oni a nikdo jiný naplnili Lucernu až po střechu a jen oni a nikdo jiný mi vehnali slzy do očí. Nestydím se za to. Jsem hrdý a zároveň vděčný, že jsem takovou emoci mohl zažít. Díky," dodal Hrbáček.

Turné s patnácti koncerty

Turné, jehož součástí pražský koncert byl, čítá 15 koncertů v Čechách a na Moravě, zbývá jich ještě pár odehrát. Turné zatím navštívilo 12 tisíc fanoušků, kapela najezdila 4 tisíce kilometrů za 8 týdnů. Letošní rok byl pro Harlej rokem 20. výročí. Oslavy začaly 15. května předpremiérovým koncertem v Plzni v amfiteátru Plaza a úspěšný rok skupina zakončí 26. prosince ve Strakonicích.

Kytarista Tondy Rauer doplnil: „Jasným vrcholem bylo pro nás právě vystoupení v Lucerně. Miluju všechny koncerty, které s Harlejem hrajeme a nikdy jsem nechtěl nějaký vyzdvihovat nad ten druhý. Dneska bych ale mohl na otázku, který koncert s Harlejem byl nejlepší, dát jasnou odpověď s přesným datem a místem. To co v Lucerně na Mikuláše naši fandové předvedli bylo vážně neskutečný, jsem jim za to hrozně vděčný."

Nyní má skupina před sebou posledních šest letošních koncertů a vánoční unplugged pro Slušný kanál TV. Hned po novém roce začnou dokončovací práce na DVD, které vyjde ještě před jarním turné 2016 a kapela toho chystají více.

Rok 2016 bude pro Harlej ve znamení dvou nových nosičů. Na jaře vyjde již zmíněné DVD se záznamem koncertu z Lucerny a na podzim Harlej vydá další řadové album. „Letos žádná novinka nebyla, takže toho chceme fandům v dalším roce připravit více," dodal Tonda Rauer.

Zbývající koncerty do konce roku 201511. prosince: Stříbro - 20 let
16. prosince: Praha - Slušnej kanál unplugged
18. prosince: Mohelnice
19. prosince: Velké Pavlovice
25. prosince: Holýšov - 20 let
26. prosince: Strakonice - 20 let