V neděli 6. prosince totiž silničáři silnici II/101 v Břežanském údolí uzavřeli kvůli sesuvu skalního masivu s pádem velkých kamenů na vozovku. Kvůli konzultaci dalšího postupu přizvali geologa.

Výsledek v úterý 8. prosince oznámil krajský úřad. Náprava se protáhne – a bude to trvat spíše měsíce než týdny. A možná i déle, jak napovídají dřívější zkušenosti se sanací jiného skalního masivu rovněž na Praze-západ; nad silnicí II/102 u Štěchovic. Je to vcelku nedaleko – byť v tomto případě se jedná o silnici vedoucí podél Vltavy a ne kolem Břežanského potoka.

Ve zhruba 50metrovém úseku Břežanského údolí bude provoz sveden do jednoho pruhu a řízen světelnou signalizací. Od středy by rizikový úsek měla zajišťovat i betonová svodidla. Konečný termín částečná uzavírka silnice zatím nemá: bude trvat tak dlouho, dokud skalní masiv nebude bezpečně zajištěn.

Břežanské údolí bylo dosud známo jako riziková oblast zejména v souvislosti s větrným počasím. Ve vichru bylo v poslední době opakovaně uzavřeno kvůli spadlým stromům.