O představení lídrů kandidátek pro krajské volby v celé republice Deník informoval předseda strany Jiří Anderle. S tím, že celorepublikově jsou jedničkami krajských kandidátek dva muži – a hned 11 žen. „DSZ – Za práva zvířat má na svých kandidátních listinách čtyři pětiny žen, 84 procent – a 16 procent mužů,“ upřesnil. „Na kandidátkách je uvedeno 90 procent ochránců zvířat bez politické příslušnosti a 10 procent členů strany,“ uvedl dále Anderle.

Jednou z lídryň je právě Středočeška Bruncková, představená jako ochránce zvířat a aktivní dočaskářka. Tím se rozumí člověk, který dočasně pečuje o opuštěné zvíře; stará se o ně do doby, než se zvířeti podaří najít nový domov. Zpravidla se jedná o psy nebo kočky, ale takovýto způsob péče je známý třeba i v případě koní.

Demokratická strana zelených – Za práva zvířat ostatně jde do krajských voleb s heslem Oni si sami pomoci nedokáží… Buď jejich hlasem, hlasuj pro jejich lepší život! Zdůrazňuje také, že zvířata nejsou věci – a nelze přihlížet jejich utrpení. Očekává, že jednou přijde doba, kdy zločin spáchaný na zvířeti bude potrestán stejným způsobem jako zločin spáchaný na člověku.

Celorepublikově strana vstupuje do voleb s cílem v krajských zastupitelstvech nejen bojovat za ochranu zvířat a jejich práv, ale současně i za ochranu přírody, životního prostředí, ovzduší, krajiny a kulturního dědictví.

Kandidátní listina DSZ – Za práva zvířat pro Středočeský kraj obsahuje sedm jmen. Jediným mužem je 41letý řidič z Pyšel Petr Svoboda, který je současně nejmladším členem týmu. Řada kandidátních listin podaných do krajských voleb má jmen desetinásobně víc – strany, hnutí a koalice využívají toho, že jestliže se do krajského zastupitelstva volí celkem 65 členů, mohou voličům nabídnout ještě o pět osobností více.

Menší počet kandidátů však není ojedinělý – třeba Svobodní jich nabízejí 45, Dělnická strana sociální spravedlnosti 34. Volte Pravý Blok www.cibulka.net má na středočeské kandidátce dva muže – a dokonce jediná žena v kraji reprezentuje subjekt kandidující pod označením Moravané, pro zachování Moravy se při sčítání lidu 2021 opět přihlasme k moravské národnosti. Celkově krajský úřad pro říjnové volby nových středočeských zastupitelů zaregistroval 16 kandidátních listin.