„Zatím nechystám žádné personální změny a ani změny ve způsobu vedení; rád bych navázal na dosavadní práci,“ řekl Bureš Deníku. „Středočeská záchranka je organizace s výborným jménem nejen v krajském, ale i republikovém měřítku. Výjimečná je svými výkony, úrovní komunikace mezi krajem-zřizovatelem, ale například i s odborovou organizací – a s tím jsem se za mého rok a půl trvajícího působení ve funkci ekonomického náměstka dostatečně seznámil,“ konstatoval.

Bývalý ředitel Houdek opustil svou funkci na počátku srpna poté, co ho k rezignaci vyzval radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk (ANO). Záchranná služba spadá do sféry jeho působnosti; funguje totiž jako příspěvková organizace kraje. Krokem, který zprvu vyvolal rozruch mezi středočeskými politiky i nelibost v řadách zaměstnanců záchranné služby a její odborové organizace, reagoval Bezděk na skutečnost, že státní zastupitelství podalo ke Krajskému soudu v Praze obžalobu v rámci takzvané druhé větve údajné korupční kauzy spojované ponejvíce se jménem někdejšího hejtmana Davida Ratha. Mezi obžalovanými figuruje i Houdek, a to v souvislosti s nákupem sanitek z roku 2012.

On sám trvá na tom, že svému trestnímu stíhání nerozumí. Od počátku tvrdí, že zakázku nijak neovlivňoval, úplatky nepřijímal ani nikomu neposkytoval, nikdo na něj v souvislosti s tímto obchodem netlačil – a dodnes je přesvědčen, že se sanitní vozy podařilo nakoupit mimořádně výhodně. „Jsem přesvědčen o své nevině. Nikdy a nikým mi nebylo vytknuto žádné manažerské pochybení – kromě trestního stíhání, nyní ve stadiu po podání obžaloby,“ konstatoval.

Naději, že se Houdkovi podaří, aby se u soudu očistil, vyslovil i radní Bezděk. Současně ocenil úspěchy, kterých se bývalému řediteli podařilo dosáhnout – a vybudovat jednu z nejrespektovanějších záchranných služeb v republice.